ÖZÜR DİLERİM,SENİ SEVİYORUM

by Erkan Sarıyıldız 6. Ocak 2010 16:26

"Özür dilerim, Seni seviyorum, Lütfen beni affet, Teşekkür ederim"
Ardarda söyleyince ne kadar güzel değil mi ?
Dört adet pozitif titreşimli cümle, ardı ardına.
Bu dört cümlenin bir amaç için ardı ardına söylenmesi ve mucizeler yaratması  ilk karşılaştığımda beni şaşırtmıştı.
Bu bir arınma yöntemi: Ho'oponopono....
Söylemesi ve hatırlaması zor biliyorum.
Spiritualiteyle yakından ilgilenenler bu yöntemi  mutlaka duymuşlardır. Gerçekten muhteşem .
Bu yöntemin çıkış yeri Hawaii. Bu yöntemin mucizesini ilk dünyaya duyuran Psikolog Dr. İhaleakala Hew Len.
Hikayesini kısaca aktarmak istiyorum.
Dr Hew Len Hawai de akıl hastası suçluların bulunduğu bir merkezde çalışırken bu yöntemi kullanarak hastalarla temas dahil kurmadan, sadece dosyalarını inceleyip bu dört cümleyi kullanarak iyileşmelerini sağlamış. İnanılmaz geliyor değil mi ?
Fakat bu mucize yöntem dalga dalga yüzlerce insanın hayatında mucizeler yaratmaya devam ediyor.
Bu yöntem şu inanç üzerinden çalışıyor.
Hayatımda ne oluyorsa, karşıma ne çıkıyorsa kendi içimdeki bir parçayla ilintili, bu parçayı bulmak için önce kendime bakmalıyım. Kendi içimizde olanları arındırırsak dışardaki olaylar da değişmeye başlar.

Hayatımdaki herşeyin %100 sorumlusu benim. O yüzden bir kişi veya bir olay hayatıma giriyorsa onun girme sebebi  de benim.
Diyelim sokakta bir kavgaya tanık oldunuz. Dünyasal konumda bunun bizle hiçbir ilgisi yok gibi duruyor değil mi ? Esasında sizin bu olaya tanık olmanızın, mutlaka sizin içinizdeki bir  izden kaynaklandığını bilmelisiniz. Eğer siz bu parçanızı temizlerseniz, bu sorun çözülmeye başlar..
İçimde arınmayı sağlarsam, dışarda da bir şeyler değişmeye başlar.
Çoğu insanın sorumluluğun ne demek olduğu hakkında hiçbir fikri yoktur. Sürekli suçlarlar. Büyüdükçe ve farkındalıkları arttıkça söyledikleri ve yaptıkları herşeyden sorumlu oldukları üzerine düşünmeye başlarlar. Farkındalık daha da arttıkça herkesin söylediklerinden ya da yaptıklarından da sorumlu olduklarını anlamaya başlarlar. Çünkü o insanlar onların deneyimleri içinde yer almaktadırlar. Eğer kendi gerçeğinizi yaratırsanız o zaman gördüğünüz her şeyi de yaratmış olursunuz. Bu ifadeleri Tanrı tarafından affedilmek için söylemiyorsunuz, onları kendinizi arındırmak için söylüyorsunuz.

Bu konunun temeli arınma, arınma, arınma.

Dolayısıyla  "Seni Seviyorum, Özür Dilerim, Lütfen beni affet ve Teşekkür ederim" diyerek saf sevgi konumunuzda kalmanızı engelleyen kendi içinizdeki sorunları temizler ve arınırsınız.

ÖZÜR DİLERİM,
SİZİ SEVİYORUM,
LÜTFEN BENİ AFFEDİN,
TEŞEKKÜR EDERİM

 

Erkan Sarıyıldız

Tags:

Yorum ekle
  Country flag
biuquote
  • Yorum
  • Canlı önizleme
Loading


Erkan Sarıyıldız

1970 yılında Adana’da doğdum. Ardından yoğun bir eğitim süreci, İstanbul Tıp Fakültesi, İç hastalıkları Uzmanlığı ihtisası yaptım. Evliyim ve bir kızım var.

Herşey Üniversite sırasında Nietzsche ile tanışmamla başladı. Ondan önce öğretilmiş, kurgulanmış dogmalarla ne kadar rahattım. O deli görünüşlü Zerdüşt adamın öğretileriyle tüm dogmalarım yıkılıp darmadağın olmuştu. Ardından önce kendimi, toplumdaki yerimi sorgulamalar, ben kimim amacım ne sorularına cevap vermek amacıyla seneler seneler...