Simurg Metodu

SİMURG METODU

Simurg Metodu uzun senelerdir binlerce kişinin birebir ve grup olarak dönüşümlerine rehberlik ederken kullandığım sentezimin bütünleşmiş halidir. Bu programı kullanmaya başladığında çok kısa sürede yaşamda ustalaşacak ve yeni bir sen olacaksın.

Bu projenin asıl amacı kişilerin mekanlardan özgürleşip tamamen kendi başına yapabileceği hale getirmekti ve bunu başarmanın sevincini yaşıyorum. Kişisel dönüşümün en önemli kısmı kişilerin bu sürece aktif katılımıdır. Bu yöntemi yaşamın içinde iken dinleyip hemen ardından uygulamaya geçilmesi değişimin hızının artmasına sebep oluyor. Evde, yatağında, kendini rahat hissettiğin herhangi bir yerde ihtiyacın olan tek şeyin kendi kararın ve kendine inancın olduğu bir sürece başlıyorsun. Bu süreç içinde etkileri ve başarını kontrol edebileceğin yer yaşamın.

Yaşamını bir oyun hamuru gibi yeniden şekillendirebileceğinin ve değişememenin tek kaynağının kendini durdurman olduğunu unutma.

Seni bu özenle hazırlanmış programı denemeye davet ediyorum.

Dr. Erkan Sarıyıldız
Simurg Metodu

GERÇEĞİNİ TANIMA

Yaşamda geldiğin konumda seni oluşturan tüm parçaların tek tek gözden geçirilmesi süreci. Bu süreç çalışmalarda en çok zorlanılan süreç olup kendim dediğin yapının tanımlamasında ne kadarının sana ait ne kadarının dış kaynaklarca sana eklendiğinin bulunması, yani kendini masaya yatırıp inceleme süreci.

GERÇEĞİNİ ÖZGÜRLEŞTİRME

Bu süreçte sana hizmet etmeyen tanımlamalardan, kimliklerden soyunup içindeki gerçek öze ulaşma süreci. Bu süreçte tanımlamalarının içinde sana hizmet etmeyen herşeyden arınmayı sağlamak hedefleniyor. Nedir bunlar dersen kalıplar, kimlikler, roller, sorumluluklar, beklentiler, yargılar, ihtiyaçlılıklar, BEN'i oluşturan herşey.

YENİ GELECEĞİNİ YARATMA

Üstünden attığın gereksiz yüklerden kurtulmuş halin yaşam içinde tamamen kendine ait bir yapıya bürünmesi. İşte bundan sonra yaşam gerçek muhteşemliğine başlıyor. Kendini yapılandırmış, arındırmış kişinin herşeyin aslında ilahi bir plan dahilinde olduğunun farkına vardığı ve mücadelelerin ötesinde, dingin ve olan haline geçtiği süreç.